विश्वासको मत नलिएसम्म मन्त्रिपरिषद् विस्तार  नगर्ने

120

प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले विश्वासको मत लिएपछि मात्रै मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्नेबारे छलफल थालेका छन् । विपक्षी गठबन्धन सत्तारुढ भइसकेपछि बिहीबार पहिलोपटक बसेको बैठकमा नेताहरूबीच विश्वासको मत लिएर सरकारको कार्यकाल सुनिश्चित गरेपछि मात्रै मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्नेबारे छलफल भएको छ । हाल पाँच सदस्यीय मन्त्रिपरिषद् छ ।

विश्वासको मत लिने र मन्त्रिपरिषद् विस्तारबारे छलफल भए पनि टुंगो नलागेको कांग्रेसका महामन्त्री पूर्णबहादुर खड्काले बताए । ‘गठबन्धन सत्तारुढ भइसकेपछिको पहिलो बैठकमा गठबन्धन बन्दादेखि अहिलेसम्मको समीक्षा भयो । मन्त्रिपरिषद् विस्तार, संसद्को अधिवेशन, सरकार सञ्चालन र जनजीविकाका सन्दर्भमा सरकारले तत्काल गर्नुपर्ने विषयमा छलफल भयो,’ महामन्त्री खड्काले नयाँ पत्रिकासँग भने, ‘तर, ठोस निर्णय केही पनि भएको छैन । छलफललाई निरन्तरता दिने कुरा भएको छ ।’

मन्त्रिपरिषद्को सिफारिसमा राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले ३ साउनका लागि पुनर्स्थापित संसद्को पहिलो बैठक बोलाएकी छिन् । बैठकमा संसद् सञ्चालन भइसकेपछि संसद्मा प्रधानमन्त्रीले विश्वासको मत लिने सामान्य प्रक्रियाका बारेमा छलफल भएको जनता समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले जानकारी दिए ।

Facebook Comments Box